Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Uczciliśmy 1-go Maja

Jak co roku SLD wraz ze związkami zawodowymi i wieloma innymi organizacjami oddaje hołd tym wszystkim, którzy poświęcili swoje życie w walce o prawa pracownicze.

– Związki zawodowe w Polsce funkcjonują w Polsce w świadomości rządzących raz do roku. Wtedy gdy jest święto solidarności. – mówił Tomasz Nesterowicz (radny Zielonej Góry i kandyda na prezydenta miasta) – Tak naprawdę związków zawodowe w realiach polskich dziś już nie ma. Trudno znaleźć pracowników którzy zrzeszaliby się w korporacjach, albo sieciach handlowych. Ale to, że często ledwo potrafimy związać koniec z końcem, to nie jest nasza wina. To efekt zmian, które zachodzą od wielu lat. Musimy mieć świadomość, że praca musi spełniać nie tylko funkcję finansową, ale i społeczną. Mogę przypomnieć, jak co roku wyglądają negocjacje związków zawodowych z prezydentem w sprawie wynagrodzeń. Tak duży pracodawca powinien bez problemu zgodnie z prawem wypłacać wynagrodzenia. A co się działo?

Radosław Brodzik (wiceprzewodniczący SLD w Zielonej Górze) wymieniał korzyści jakie Polska doniosła po wejściu do Unii.

– Przystąpienie Polski do Unii to wielki sukces lewicowego rządu. – podkreślił Brodzik. – W 2004 roku Unia przyjęła do swego grona 10 krajów, w tym Polskę. To przełożyło się na rozwój gospodarczy naszego kraju. W samym woj. lubuskim wydano ponad 4 mld zł. Bez tych pieniędzy nie zmienilibyśmy naszej ojczyzny.

Piotr Tykwiński (przewodniczący SLD w Zielonej Górze) wskazywał, że Zielona Góra może być miastem lepiej rządzonym i rozwojowym.

– Przed nami wybory samorządowe. Mamy szanse na zmiany. Możemy zawalczyć o to, abyśmy mieli dobrze urządzone miasto i wielką Zieloną Górę. Żeby to miasto mogło rozkwitać, a nie umierać, tak jak dzieje się to od wielu lat. – mówił Tykwiński.

Po przemówieniach poszczególne delegacje złozyły wiązanki kwiatów. Wsród składających kwiaty był m.in. Tomasz Wontor (wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego); Bożena Mania (prezes lubuskiego ZNP).

 

zielona górazielona górazielona górazielona górazielona górazielona góra

 

źródło: mojazielonagora.pl

Uroczystosci odbyły się również w wielu innych miejscowościach Województwa Lubuskiego.

Tak było w Sulechowie z udziałem m.in. Tomasza Wontora (wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego); Ignacego Odważnego (burmistrza Sulechowa); Radosława Koracha (przewodniczącego powiatowego SLD):

1 maja sulechów1 maja sulechów

Tak było w Gorzowie Wielkopolskim z udziałem m.in. prof. Bogusława Liberadzkiego (wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego); Bogusława Wontora (przewodniczącego SLD w województwie lubuskim).

1 maja gorzów1 maja gorzów

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem