Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: emerytury częściowe będą głodowe

dodano 2012-04-23 16:55 w kategorii: Ludzie

 

Od 300 do 500 zł będą miesięcznie dostawać ci, co zdecydują się przejść na wcześniejszą emeryturę – wynika z wyliczeń ekspertów. - Osoby, które dzisiaj zarabiają w granicach 1500 złotych brutto będą mogły liczyć na emerytury częściowe w wysokości około 300 złotych. A osoby, które dzisiaj zarabiają około 2 tys. złotych brutto, będą mogły liczyć na emerytury częściowe w wysokości około 400 złotych. Osoby zarabiające około 3 tys. będą miały emerytury częściowe około 500-złotowe – wyliczał na konferencji rzecznik SLD Dariusz  Joński.
 
Koalicja PO-PSL o wysokości przyszłych świadczeń jednak milczy. Dlatego Sojusz rusza z akcją informacyjną wśród Polaków na temat wysokości ich emerytur. - SLD rozpoczyna kampanię informacyjną, jak PO i PSL oszukały polskie społeczeństwo - oświadczył Joński. SLD chce w ramach kampanii wyjść na ulice polskich miast i rozmawiać z ich mieszkańcami. - Skoro PSL i PO wydaje bibułę: plakaty i ulotki, to my również rozpoczynamy kampanię informacyjną. Nie będziemy wydawać żadnych ulotek i plakatów . Będziemy po prostu informowali mieszkańców - dodał poseł. W kwietniu SLD planuje złożyć też własny wniosek o referendum ws. reformy emerytalnej. We wniosku znajdą się dwa pytania: czy Polacy są za wydłużeniem wieku emerytalnego do 67 lat, tak jak chce rząd; czy obywatele podzielają pogląd, że drugim kryterium umożliwiającym przejście na emeryturę jest staż pracy, faktycznie przepracowane lata, dla kobiet - 35, dla mężczyzn - 40 lat. Sojusz zebrał już około 400 tys. podpisów pod swym wnioskiem.


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.