Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Bartek Ciążyński w "Rzeczpospolitej"

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-09-08 w kategorii: Informacje

Tzw. ustawa "dezubekizacyjna" zbiera żniwo. Kilka osób po otrzymaniu decyzji o obniżeniu emerytury/renty popełniło samobójstwo, kilka zmarło wskutek zawału serca. Jeżeli myślicie, że rząd odebrał wysokie emerytury jakimś stalinowskim, ubeckim oprawcom to się grubo mylicie. Ten gigantyczny bubel prawny drastycznie obniża emerytury i renty sekretarkom w Urzędach Spraw Wewnętrznych (teraz Komendy Wojewódzkie), pracownikom Biur Paszportów lub PESEL, rencistkom po zmarłych milicjantach, albo policjantom, którzy zaczynali prace w latach 80 i pozytywnie przeszli weryfikacje w 1990 roku. Np. państwo "prawa i sprawiedliwości" obniżyło o połowę rentę wdowie po milicjancie lub trenerowi boksu spod, którego ręki wyszli olimpijczycy i mistrzowie Polski, a który pracował w drugiej połowie lat 80 w klubie sportowym administracyjnie podległym pod resort spraw wewnętrznych. Ci ludzie nikogo nigdy nie skrzywdzili, pracowali całe swoje życie dla Polski. Teraz - 27 lat po upadku "komuny" - państwo polskie postanowiło ich ukarać zbiorowo za nie ich zbrodnie. Polska postanowiła odebrać im należne emerytury i renty. To karygodne, niesprawiedliwe, łamiące tak wiele fundamentalnych zasad prawa, że nie tu miejsce, żeby je wymieniać. Dlatego nazywam te ustawę "represyjną", a nie "dezubekizacyjną".

O powodach dlaczego sądy muszą w tej wyjątkowej sytuacji bezpośrednio sięgnąć do Konstytucji i konwencji międzynarodowych piszę na łamach "Rzeczpospolitej".

https://doc-14-48-docs.googleusercontent.com/…/0Bxs8zTLoINL…

 Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.