Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Faceci z cojones

dodano ponad tydzień temu, 2017-07-12 w kategorii: Informacje

Specjaliści od mowy ciała tłumaczą w mediach jak politycy grają swoim ciałem niczego przy tym nie mówiąc. O czym świadczy ich sposób ubierania się, itp.. W dobie obrazkowych informacji te gesty stają się coraz ważniejsze. Nie słowa lecz mowa ciała coraz częściej jest komentowana przez dziennikarzy. Nic dziwnego. TV przemawia do nas przede wszystkim obrazem i politycy posiedli tę wiedzę. Donald Trump kreuje się na dużego i brutalnego mężczyznę . Zbyt długi czerwony krawat kończy się w okolicy jego krocza, a powinien sięgać tylko do paska od spodni, co może sugerować, ze tam skumulowana jest jego siła (w kroczu). Czego on zresztą nie ukrywa. Brutalna męska uroda prezydenta jeszcze bardziej uwydatnia się przy pięknej i młodej małżonce (Piękna i bestia?!) 
Prezydent Trump lubi ściskać i przetrzymywać dłonie innych głów państw pokazując tym samym swoją samczą siłę. Należy to rozumieć takżę, że i jego kraj też jest silny. Młode samce wielu gatunków zwierząt siłują się ze sobą, bodą się i gryzą nawzajem, by pokazać kto jest silniejszy. Prezydent Trump szarpie dłonią swojego rozmówcy pokazując, że to on jest tu samcem alfa, choć wiadomo, że łamanie palców witającego się jest objawem złego zachowania i wychowania. Dodatkowo duży Trump klepie protekcjonalnie po plecach polityków innych państw. Nie poklepał jednak Angeli Markel, do tego jeszcze się nie posunął. Pewnie też nie odważy się poklepać protekcjonalnie królowej brytyjskiej, bo kiedyś muszą się w końcu spotkać. Klepią się także po plecach inni politycy. Ale nie wszyscy. Np. prezes Kaczyński nikogo protekcjonalnie nie klepie, a mógłby. Niechcący, zamiast po plecach, mógłby poklepać np. wysokiego Gowina po pośladkach i od razu wydźwięk takiego klapania byłby zupełnie inny. 
Prezydent Putin i Trump zawsze siadają z szeroko rozstawionymi nogami co ma sugerować pewność siebie. Generalnie dają znać że są facetami z cojones (po hiszpańsku jaja). Nie wygląda to estetycznie, ale nie oto tu chodzi. I tak można by jeszcze wymienić wiele sygnałów słanych przez polityków do społeczeństwa. Słowa w dzisiejszej polityce znaczą mniej niż przed laty. Tolerujemy kłamstwa polityków. Oni sami okłamanie kogoś często uznają za sukces lub co najmniej za rzecz normalną. Oto wszyscy wielcy z PiS twierdzili, że nie podwyższą podatków. Ale zmienili zdanie i włos im z głowy nie spadnie. Kłamstwo w polityce uznaliśmy za coś normalnego. Mowa ciała także pokazuje kiedy delikwent, coś nam obiecując, kłamie w żywe oczy. Nieodkryte pozostaje jeszcze co sobie myśli gość, któremu silniejszy polityk ugniata do bólu dłoń, a ten uśmiecha się przy tym i pewnie myśli sobie: ..jak się zaraz odwinę…Ale do tego jeszcze nie dochodzi.
Czesław Cyrul.


Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.