Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Dolnośląska SLD

dodano 2017-07-04 11:12 w kategorii: Informacje

Rada Dolnośląska SLD podsumowała swoją działalność w I półroczu 2017 roku. Okres ten był dla nas wszystkich bardzo pracowity.
Marek Dyduch przedstawił stan przygotowań do wyborów samorządowych, które odbędą się w 2018 roku. Dziś już wiemy, że decyzją Rady Krajowej SLD wystawi swoje listy pod nazwą komitetu wyborczego SLD Lewica Razem do sejmików wojewódzkich oraz rad powiatowych (w tym przypadku Rada Dolnośląska może odstąpić od tej reguły).
Rada Dolnośląska SLD podjęła także decyzje o współpracy ze środowiskiem żołnierzy zawodowych oraz wyznaczyła osoby, które z ramienia SLD mają zadbać o stworzenie list wyborczych do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Są to:
- okręg nr 1 miasto Wrocław - Czesław Cyrul;
- okręg nr 2 podwrocławski - Arkadiusz Sikora;
- okręg nr 3 - wałbrzyski - Marek Dyduch;
- okręg nr 4 - jeleniogórski - Piotr Paczóski;
- okręg nr 5 - legnicki - Michał Huzarski
Na Dolnym Śląsku przeprowadziliśmy w br. 2 polityczne akcje. Było to sadzenie drzewek w sprzeciwie do "ustawy Szyszki" w której to akcji uczestniczyło 18 dolnośląskich organizacji powiatowych SLD. Drugą akcją był sprzeciw wobec łamania Konstytucji RP przez obecny rząd PiS-u. W ramach akcji na Dolnym Śląsku 25 organizacji powiatowych SLD rozdało 20 tys. Konstytucji. 
Podsumowaliśmy także akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o Referendum Aborcyjnym. Na Dolnym Śląsku zebraliśmy już ponad 10 tys. podpisów i wciąż zbieramy. Te z organizacji, które zebrały najwięcej podpisów otrzymały w nagrodę zestawy do organizacji akcji politycznych (parasol, stolik wraz z krzesełkami oraz potykacz - na zdjęciu :) ). Były to organizacje SLD powiatu kłodzkiego (ponad 2200 podpisów), świdnickiego oraz lwóweckiego.
Wszystkim, którzy przyczynili się do naszych wspólnych akcji serdecznie dziękuję.
Arkadiusz Sikora - sekretarz Rady Dolnośląskiej SLD


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.