Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: zapaść polskiej polityki zagranicznej

dodano dwa tygodnie temu, 2017-06-10 w kategorii: Informacje

- Uważam, że Polska powinna być silna w Unii Europejskiej, a nigdy nie było takiej zapaści polskiej polityki zagranicznej jaka jest w tej chwili - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego” komentując politykę zagraniczną rządu PiS.

- 27:1 to świadczy o ośmieszaniu się, a nie świadczy o poważnej polityce - dodał. - Jeżeli chodzi o Grupę Wyszehradzką, to ja znam bardzo dobrze premiera Słowacji i Czech, z którymi jestem w kontakcie dlatego, że oni są liderami partii socjaldemokratycznych. Polska w tej grupie nie ma żadnej pozycji i zwykle jest dwa do dwóch, a czasami jest 3:1, gdy przypomnieć zachowanie Węgier w sprawie Tuska - stwierdził Czarzasty.

Przewodniczący SLD na antenie Superstacji wyraził opinię, iż Polska wzmocniłaby swoją pozycję na arenie międzynarodowej, gdyby prowadziłaby politykę bardziej przewidywalną. Czarzasty odniósł sie również do stosunków Polsko – Rosyjskich - To nie jest normalne, że w Polsce ciągle rozbudzane są nastroje antyrosyjskie, bo to nie jest tak, że w Rosji mieszka 100 mln Putinów. Można się bać Putina, ale należy się starać się ustanowić stosunki między jednym krajem a drugim, jak najlepiej.

- Czy Niemcy i Francja nie boją się tego, co Rosja robiła na Ukrainie? Boją się. Różnica między nimi a Polską jest taka, że wszyscy z tymi Rosjanami handlują – ocenił. 

Oglądaj cały program "Polska w kawałkach" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  wczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  przedwczoraj o 17:48

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  przedwczoraj o 15:55

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  przedwczoraj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  2 dni temu, 2017-06-22

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.